מדריכים

המדריך המלא לאריזת בגדים למעבר דירה

אריזת בגדים למעבר דירה

אריזת בגדים היא אחת המשימות המרכזיות במעבר דירה. מדובר בתהליך ארוך שאם נבצע באופן הנכון נוכל לקצר את זמן האריזה ולהבטיח מעבר דירה מסודרהרבה יותר נוח. צוות ״הכל למוביל״ ריכז עבורכם את כל הטיפים לאריזת בגדים למעבר דירה באופן הנכון שיחסוך לכם זמן ומאמץ ויבטיח מעבר דירה מסודר.

כדאי לדעת! ב״הכל למוביל״ תמצאו את כל מה שצריך כדי לארוז דירה בהצלחה. קרטונים למעבר דירה, שקיות, סרטי הדבקה וסימון ועוד. באפשרותכם להזמין את הפריטים לביתכם או לאסוף באופן עצמאי מאחד הסניפים. לנוחיותכם צוות יועצים שישמחו לסייע לכם בכל שאלה.

מתי להתחיל לארוז את הבגדים למעבר?

ההיערכות למעבר עשויה לקחת מספר שבועות ואחת השאלות הראשונות שצריך לשאול היא מתי מתחילים לארוז את הבגדים. התשובה תלויה מן הסתם במספר הנפשות בדירה וכמות הבגדים שלכם. ההמלצה היא להתחיל ולארוז בגדים 3-4 שבועות לפני המעבר בממוצע. אינכם נדרשים בשלב זה להכניס הכל לארגזים אלא להתחיל במיון, סידור ובאריזה של בגדים עונתיים.

מה צריכים ומה לא

אם נערכים לאריזת הבגדים באופן הנכון, יכולים לנצל את המעבר ולעשות סדר בארון ולחסוך בחומרי אריזה ובזמן שנדרש כדי לארוז את הבגדים. סביר להניח שבמהלך השנים צברתם בגדים שאתם לא עושים בהם שימוש והמעבר הוא הזמן הכי טוב להיפטר מהבגדים האלה ולפנות מקום בארון. מומלץ לארוז את כל הבגדים שאין לכם צורך בהם בשקיות ניילון גדולות ולתרום אותם.

ארגון בגדים לפי סוג ועונה

לאחר שהחלטתם אילו פריטים לשמור, ארגנו את הבגדים שנותרו לפי סוג ועונה. באופן הזה יהיה קל יותר לארוז את הבגדים ביעילות ולסדר אותם במהירות בעת פריקה בבית החדש. לדוגמה, מיינו את הבגדים לפי עונות ולפי מטרה והפרידו בין בגדי חורף לקיץ ובין בגדים ליום יום ובגדים לאירועים מיוחדים.

בנוסף חשוב להפריד בין בגדים מקופלים לבין בגדים תלויים מכיוון שהאריזה שלהם שונה.

אל תערבבו את הבגדים

אחת הטעויות הנפוצות באריזת בגדים למעבר דירה היא לערבב בגדים מסוגים שונים ולהכניס לקרטונים בגדים מכל הבא ליד. הימנעו מכך מפני שהפעולה הזאת תוביל לאי סדר ולקושי למצוא בגדים בדירה החדשה ולסדר אותם בארונות.

ארזו את הבגדים של כל דיירי הבית בהפרדה מוחלטת ובתת הפרדה לפי סוגי הבגדים. באופן הזה האריזה והסידור יהיו הרבה יותר מסודרים ומהירים.

סימון הבגדים

לאחר שעשיתם סדר והבנתם אילו בגדים אורזים ואיך, ניתן יהיה להתחיל באריזה אל תוך קרטונים וחומרי אריזה נוספים שנסקור בהמשך המדריך.

הקפידו לציין על כל ארגז את תכולתו ולמי מיושבי הבית הוא שייך. כמו כן כדאי לציין על גבי הקרטונים כל פרט נוסף שיוכל להקל עליכם בהמשך ובכלל זה עונה, מטרה וכיוצא בזה.

חומרי אריזה שתצטרכו כדי לארוז בגדים

יש מספר חומרי אריזה זולים שיכולים להפוך את אריזת הבגדים להרבה יותר מהירה, נוחה ומסודרת.

קרטונים לבגדים מקופלים

כשאורזים בגדים יש לעשות הבחנה בין בגדים מקופלים לבין בגדים תלויים מפני ששיטת האריזה שונה וכך גם חומרי האריזה.

בגדים מקופלים ניתן לארוז בקרטונים להובלה שמתאפיינים במידות גדולות ובמחיר זול הודות לעובדה שהם עשויים מקרטון חד גלי שמצד אחד אינו חזק במיוחד אבל מספיק חזק כדי להוביל בגדים באופן מוצלח ונוח.

קרטונים לבגדים תלויים

קרטון לאחסון בגדים

אפשר לארוז בגדים תלויים בקרטונים רגילים אך למה לעשות את זה כשאפשר להשתמש בקרטונים לבגדים תלויים עם מוט תלייה ממתכת, המאפשר להעביר בקלות בגדים תלויים מהארון לקופסה וכך לחסוך זמן רב באריזה, בפריקה ובסידור. קרטונים לבגדים תלויים יחסכו גם את הצורך בגיהוץ כשתסדרו אותם בארון החדש.

ניירות אריזה

ניירות אריזה אידיאלים לעטיפת בגדים עדינים או יוקרתיים כדי להגן עליהם מפני קמטים, כתמים ונזקים. נייר אריזה יכול לשמש גם לריפוד הקרטונים לפני שמכניסים אליהם את הבגדים. הימנעו משימוש בנייר עיתון שעשוי ללכלך את הבגדים.

שקיות וואקום

שקיות אטימה בוואקום הן פתרון שמגן על הבגדים ובעיקר חוסך מקום באריזת פרטי לבוש גדולים ונפחיים כמו מעילי חורף וסוודרים. שקיות וואקום מאפשרות לדחוס את הבגדים והם חוסכים הרבה מקום בקרטונים או במזוודות.

שקית וואקום
שקית וואקום

ניילון נצמד

ניילון נצמד הוא פריט אריזה נהדר אם יודעים כיצד להשתמש בו. בין השימושים המומלצים של ניילון נצמד ניתן למנות הגנה על קרטונים ביום גשום או עטיפה של בגדים בעודם תלויים על קולב. בשיטה זו אתם יכולים ללפף את הניילון הנצמד על כל הבגדים התלויים בבת אחת וכך להכניס אותם לקרטון ולהוביל במקשה אחת שתקצר את הן את האריזה והן את הפריקה והסידור.

שקיות גדולות

שקיות גדולות לאריזה יהיו אידיאליות לאריזת פריטי לבוש שונים ובכלל זה נעליים, חגורות ובגדים לא עדינים כמו ג׳ינסים.

טכניקות אריזה לפריטי לבוש שונים

מעבר לחומרי אריזה מתאימים, חשוב לארוז את הבגדים באופן הנכון כך שנוכל לחסוך במקום אך באותה נשימה גם להוביל את הבגדים באופן בטוח ומבלי שהם יתקמטו.

שיטות קיפול: קיפול רגיל או קיפול גליל

ישנן שתי שיטות קיפול עיקריות שבהן תוכלו להשתמש כדי לארוז את הבגדים ביעילות ולמנוע קמטים. שיטת הקיפול הרגילה (קיפול שטוח) היא הדרך המסורתית לקפל בגדים ועובדת היטב עבור רוב הפריטים. לקבלת אריזה קומפקטית וחסכונית במקום, נסו את שיטת הקיפול בגלגול. שיטה זו כרוכה בקיפול הפריט לשניים ולאחר מכן גלגול שלו תוך הפעלת לחץ מקצה אחד לשני.

אריזת בגדים עדינים או יוקרתיים

בגדים עדינים או יוקרתיים דורשים טיפול נוסף בעת האריזה. עטפו פריטים אלה בנייר אריזה כדי להגן עליהם מפני נזק. הניחו את הבגדים העטופים בקופסה או במזוודה והפרידו אותם מפריטי לבוש אחרים.

אריזת נעליים, כובעים ואביזרים

גם נעליים, כובעים ואביזרים זקוקים לאריזה נכונה כדי למנוע נזק במהלך המעבר. ארזו נעליים בקופסאות קרטון או ניילונים גדולים. דחסו לתוך הנעליים נייר אריזה כדי לשמור על צורתם וכדי שלא ימחצו.

כובעים יש לארוז בקופסאות נפרדות כדי לשמור על צורתם ולהבטיח שלא ימעכו.

ניתן לארוז אביזרים, כגון חגורות, צעיפים ותכשיטים בקופסאות קרטון קטנות או בשקיות, כדי להבטיח שהם מוגנים ומסודרים.

שימוש בתיקים ומזוודות

ניתן ומומלץ לחסוך בחומרי אריזה באמצעות אריזת בגדים במזוודות ותיקים קיימים. אנו ממליצים לשמור את המזוודות והתיקים כדי לארוז את הבגדים לימים הראשונים שלאחר המעבר.

אל תשכחו לסמן את הקרטונים

תייגו בבירור את ארגזי ההובלה והמזוודות וציינו את סוגי הבגדים ואת החדר אליו הם שייכים בביתכם החדש. הסימון יהפוך את תהליך הפריקה להרבה יותר קל לניהול ויעזור לכם לאתר פריטים במהירות.

אריזת בגדים במגירות שידה

אריזת בגדים בשידה

אריזת בגדים שנמצאים בתוך מגירות שידה היא אחת הפעולות הכי פשוטות. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להוציא את המגירה עם הבגדים שבה ואז לעטוף אותה עם ניילון נצמד. התוצאה תהיה מגירה עמוסה בבגדים שנוכל לחבר בחזרה לשידה לאחר ההובלה וכל זה מבלי לרוקן את המגירה ומבלי להשתמש בקרטונים לאריזת הבגדים שבה.

הימנעו מאריזת יתר

הימנעו מאריזת יתר של קרטונים או מזוודות מפני שזה עלול לגרום לקמטים ולחץ על הקרטונים. כמו כן, ודאו שכל הבגדים שלכם נקיים ויבשים לפני האריזה כדי למנוע עובש וריח לא נעים.

צריכים לארוז את הבגדים למעבר דירה? ב״הכל למוביל״ תמצאו את כל מה שאתם צריכים לאריזת דירה מושלמת ובכלל זה קרטונים, ציוד הובלה וחומרי אריזה מכל הסוגים. באפשרותכם להגיע לאחד מהסניפים שלנו או לבצע הזמנה באתר ולקבל את הכל עם שליח עד לבית. צריכים עזרה? לא בטוחים אילו חומרי אריזה אתם צריכים? התקשרו אלינו ונציגינו ישמחו לסייע ולהרכיב לכם את חבילת המעבר המושלמת.

author-avatar

אודות און בראל

און בראל הוא הבעלים של חברת 'הכל למוביל' המתמחה בייצור ושיווק של קרטונים למעבר דירה, חומרי אריזה וקרטונים למשלוחים ולאריזה ללקוחות פרטיים, חברות ומובילים. אנו החברה הוותיקה בישראל לייצור ושיווק חומרי אריזה וקרטונים ובאתר תוכלו למצוא את כל מה שאתם צריכים כדי לארוז דירה באופן מהיר, יעיל ובמחיר משתלם. אני מחוייב ב-100% לשביעות רצונכם המלאה! לכל הכתבות שלי | לעמוד הפייסבוק שלנו