מדריכים

איך משתמשים בפצפצים לאריזה

גליל פצפצים לאריזה

פצפצים לאריזה הם אחד מהפריטים הכי חיוניים באריזה של חפציפ עדינים ושבירים ואין זה פלא שכמעט כל מי שצריך לארוז דירה למעבר או לבצע משלוחים, עושה שימוש נרחב בניילון פצפצים. יחד עם זאת ולמרבה ההפתעה, השימוש הנרחב בניילון פצפצים לאריזה איננו נעשה תמיד באופן הנכון ולעתים קרובות ניתן להבחין במי שמשלם הרבה כסף עבור הפצפצים אך מאבד את האפקטיביות שלהם לאור שימוש לא נכון בהם.

לפניכם כל מה שצריך לדעת כדי לארוז חפצים עדינים ושבירים עם ניילון בועות באופן הנכון.

צריכים לארוז עם ניילון בועות? לחצו למעבר אל פצפצים לאריזה ממגוון סוגים במחירים משתלמים.

מה זה פצפצים?

פצפצים, הנקראים גם ניילון בועות או פצפצים לאריזה הוא סוג של חומר אריזה עשוי יריעות ניילון עם בועות אוויר שכלואות על פני הניילון. הפצפצים נועדו כדי לשמור על פריטים שבירים ועדינים במהלך משלוח או הובלה ולהגן עליהם מפני זעזועים ולכלוך.

ישנם מגוון סוגי פצפצים שמגיעים עם צפיפות בועות אוויר שונה, גודל משתנה של בועות אוויר, צבע וחוזק כשלכל סוג פצפץ שימושים שונים, החל מעטיפת משלוחים, דרך אריזה במעברי דירות ועד לאריזה תעשייתית. ניילון פצפצים לאריזה נמכר בצורות שונות כשהנפוצות הן גלילי פצפצים לאריזות גדולות, פצפצים לפי מטר או שקיות פצפצים לאריזה מהירה של פריטים קטנים יותר.

באיזה צד של הפצפצים צריך לארוז את החפצים?

פצפצים

ניילון בועות הוא חומר אריזה רב-תכליתי בעל שני צדדים שונים: צד אחד שטוח וצד שני עם בועות אוויר. בעת שימוש בניילון בועות, חיוני לדעת איזה משני הצדדים צריך לבוא במגע עם הפריטים ואיזה צד מהווה את המעטפת החיצונית. התשובה היא שהצד עם הבועות הוא זה שיבוא במגע עם הפריטים והוא זה שיפנה פנימה בעוד הצד החלק יפנה כלפי חוץ. אריזה באופן הזה מספקת מספר יתרונות:

 • הצד עם הבועות אוחז בפריט הרבה יותר טוב ומונע ממנו להחליק או לזוז בתוך האריזה.
 • הבועות מלאות האוויר מגינות על הפריטים מפני לחץ חיצוני, מכות, זעזוע ופגיעות חזקות כשבין הדוגמאות הטובות ניתן למנות זעזועים ומכות בזמן הובלה או משלוח.
 • ניתן לכתוב על הצד השטוח (החיצוני) של הפצפצים באמצעות טוש או להדביק מדבקות לתיוג של הפריטים שנארזו.
 • הצד השטוח של הפצפצים מתחבר טוב יותר אל סרט הדבקה (מסקינטייפ) בצורה יעילה ומבטיח עטיפה בטוחה לאורך זמן.

על ידי שימוש בניילון פצפצים כאשר הצד עם הבועות פונה פנימה, תוכלו להבטיח שהפריטים השבירים והעדינים שלכם מוגנים היטב במהלך המעבר או המשלוח.

כיצד להשתמש בניילון בועות ביעילות

אין ספק שפצפצים לאריזה הם פריט שיכול להציל חפצים ופריטים במהלך משלוחים והובלות אך כדי להפיק את המירב, חשוב להשתמש בו באופן הנכון. לפניכם מספר כללים לאריזה עם פצפצים:

 1. הניחו את הפריט שברצונכם לארוז על משטח נקי ושטוח.
 2. כדי להבטיח אריזה נכונה ובטוחה, יש לחתוך את הפצפצים באופן כזה שיכסו את הפריט לפחות פעמיים. שתי שכבות של פצפצים יספקו הגנה מושלמת ברוב המקרים אך אם מדובר בפריטים מאוד עדינים ויקרים, כדאי אפילו להיעזר ב-3 שכבות או יותר.
 3. הניחו את ניילון הבועות על משטח השטוח כאשר הצד השטוח כלפי מטה והצד עם הבועות פונה כלפי מעלה.
 4. הניחו את הפריט על גבי הבועות וודאו שהצד עם הבועות בא במגע עם הפריט.
 5. עטפו את הפריט באמצעות גלגול של הפצפצים וודאו שניילון הבועות עוטף היטב את הפריט בכל הכיוונים.
 6. השתמשו במסקינטייפ כדי לאבטח את ניילון הבועות סביב הפריט. הקפידו להדביק את הקצוות והחיבורים כדי למנוע מהעטיפה להתפרק במהלך ההובלה או המשלוח.
 7. תייגו את הפריט העטוף, במידת הצורך באמצעות טוש או מדבקה בצד השטוח של עטיפת הבועות.
ניילון בועות

טיפים נוספים לאריזה נכונה עם ניילון בועות

לפניכם טיפים נוספים לאריזה עם פצפצים שיכולים לעשות את ההבדל בין אריזה בטוחה לבין נזקים בהובלה.

 1. השתמשו במספיק שכבות של ניילון בועות. ככל שתשתמשו ביותר שכבות של ניילון בועות, כך הפריטים יהיו מוגנים יותר. זכרו שעדיף להשתמש ביותר מדי פצפצים מאשר בפחות מדי.
 2. שלבו את ניילון הבועות עם חומרי אריזה אחרים. בעוד שניילון בועות מצוין לריפוד, כדאי גם להשתמש בחומרי אריזה אחרים כמו נייר אריזה או קרטונים חזקים. שילוב כזה יבטיח שהפריטים שלכם יהיו מוגנים בזמן ההובלה או המשלוח.
 3. שימו לב במיוחד לפריטים שבירים ויקרי ערך שצריכים לשלוח. כלי זכוכית, מוצרי אלקטרוניקה ופריטים שבירים אחרים דורשים זהירות מיוחדת בעת האריזה. הקפידו להשתמש בניילון בועות בעובי המתאים כדי להגן על הפריטים אלה, ושקלו להשתמש בקרטונים למשלוחים שמיועדים לפריטים שבירים.
 4. כל עוד הילדים שלכם לא פוצצו את הבועות בניילון, ניתן לעשות שימוש חוזר בפצפצים מספר פעמים, כך שאם יש לכם שאריות של ניילון בועות מהובלה או משלוחים קודמים, אל תהססו להשתמש בהם שוב.
 5. המחיר של פצפצים זול למדי אך עדיין יותר יקר מחומרי אריזה אחרים ולכן מומלץ לארוז חפצים גדולים ורהיטים באמצעות גליל קרטון בשילוב עם ניילון נצמד.

כמה פצפצים צריך כדי לארוז דירה?

הדרך הטובה ביותר לדעת כמה ניילון בועות צריך כדי לארוז דירה למעבר תלויה במספר גורמים. שימו לב שבאפשרותכם לרכוש חבילות מעבר דירה מוכנות שכוללות בתוכן ניילון בועות באורך המתאים שנקבע לפי כמות הפריטים השבירים בדירה ממוצעת.

 1. העריכו את מספר הפריטים השבירים: ערכו ספירת מלאי של הפריטים השבירים בדירתכם, כגון כלי זכוכית, קרמיקה, אלקטרוניקה או פרטי אמנות. ככל שיש לכם יותר פריטים שבירים, כך תזדקקו ליותר ניילון בועות.
 2. קחו בחשבון את גודל הפריטים. פריטים גדולים יותר כמו רהיטים ומכשירי חשמל עשויים לצרוך יותר ניילון בועות מאשר פריטים קטנים יותר.
 3. חשבו את כמות ניילון הבועות לפריט: ככלל, תכננו להשתמש לפחות בשכבה אחת או שתיים של ניילון בועות לכל פריט. הכפילו את מספר השכבות במספר הפריטים כדי לקבל הערכה של הכמות הכוללת של הפצפצים הדרושים.
 4. באריזת דירה למעבר מומלץ לרכוש 15%- 20% יותר פצפצים מאשר ההערכה הראשונית מהסיבה הפשוטה שתמיד תמצאו עוד פריטים שבירים שלא חשבתם עליהם.

ניילון בועות (פצפצים) הוא חומר אריזה הכרחי למעבר דירה ולמשלוחים אך כדי ליהנות מכל היתרונות שלו, חשוב ליישם את הטיפים שסקרנו וההשתמש בו בחוכמה. צריכים ניילון בועות? ב״הכל למוביל״ תוכלו לרכוש פצפצים לאריזה ממגוון סוגים ובמחירים מאוד משתלמים. לא בטוחים כמה פצפצים אתם צריכים ומאיזה סוג? התקשרו אלינו או שלחו הודעה לייעוץ ולהצעת מחיר משתלמת במיוחד או גלשו אל החנות שלנו והזמינו את כל מה שאתם צריכים ותיהנו ממשלוח עד הבית.

author-avatar

אודות און בראל

און בראל הוא הבעלים של חברת 'הכל למוביל' המתמחה בייצור ושיווק של קרטונים למעבר דירה, חומרי אריזה וקרטונים למשלוחים ולאריזה ללקוחות פרטיים, חברות ומובילים. אנו החברה הוותיקה בישראל לייצור ושיווק חומרי אריזה וקרטונים ובאתר תוכלו למצוא את כל מה שאתם צריכים כדי לארוז דירה באופן מהיר, יעיל ובמחיר משתלם. אני מחוייב ב-100% לשביעות רצונכם המלאה! לכל הכתבות שלי | לעמוד הפייסבוק שלנו